Bolu KIBLE YÖNÜ Bolu şehrine ait pusula kıble açısını en doğru şekilde buradan öğrenebilirsiniz. Bu kıble açısı ile artık hızlı ve en güvenilir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz.
Pusulanın (kırmızı) ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısını birlikte veriyoruz. Pusula kullanırken Bolu şehri için 153° kıble açısını kullanın. Eğer Kuzeyi başka bir yöntemden faydanalanarak kıble bulacaksanız, Bolu şehri için 158° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.
Bir diğer metot ise Google Maps yani Google Haritalar yardımıyla kıble yönünü tespit etmektir. Bunun için Haritalar ile Kıble Yönü Bulma sayfamız vasıtasıyla çok kolay şekilde evinizin, işyerinizin veya bulunduğunuz mahallin kıble yönünü öğrenebilirsiniz.

Etrafta büyükçe metal nesneler olmadığına dikkat ediniz. Mesela bir metre yakında küçük metal nesneler dahi olmasın. Araba gibi büyük metal nesnelerden ise 10 metre uzaktaklıkta olmalısınız. Pusulanıza, ibrenin kırmızı tarafı N yazan yerde iken 153'e yönelip namazınızı kılabilirsiniz.