Bologna KIBLE YÖNÜ Bologna şehrine ait pusula kıble açısını en doğru şekilde buradan öğrenebilirsiniz. Bu kıble açısı ile artık hızlı ve en güvenilir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz.
Pusulanın (kırmızı) ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısını birlikte veriyoruz. Pusula kullanırken Bologna şehri için 123° kıble açısını kullanın. Eğer Kuzeyi başka bir yöntemden faydanalanarak kıble bulacaksanız, Bologna şehri için 125° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.
Bir diğer metot ise Google Maps yani Google Haritalar yardımıyla kıble yönünü tespit etmektir. Bunun için Haritalar ile Kıble Yönü Bulma sayfamız vasıtasıyla çok kolay şekilde evinizin, işyerinizin veya bulunduğunuz mahallin kıble yönünü öğrenebilirsiniz.

Etrafta büyükçe metal nesneler olmadığına dikkat ediniz. Mesela bir metre yakında küçük metal nesneler dahi olmasın. Araba gibi büyük metal nesnelerden ise 10 metre uzaktaklıkta olmalısınız. Pusulanıza, ibrenin kırmızı tarafı N yazan yerde iken 123'e yönelip namazınızı kılabilirsiniz.